Zespół

Zosia

Historia Szkoły Empatii i Dialogu to w pewnym sensie historia Zofii, jej poszukiwań, zmagań, rodzinnych i osobistych traum, które mogą zablokować kontakt i porozumiewanie się z ludźmi. To też przede wszystkim świadectwo nieustannego dążenia do zmiany, do przezwyciężenia kryzysów, po to, żeby żyć na nowo, w zgodzie i dialogu z sobą i innymi. Szkoła Empatii i Dialogu, to nie tylko firma i marka, ale opowieść o tym, że dialog jest możliwy, że można się go nauczyć, doświadczyć i odzyskać radość życia i relacji z ludźmi.

Ja, Zofia, dziś jestem psychoterapeutką, autorką książek o dialogu i relacjach z dziećmi, prowadzę szkolenia, wykłady, spotkania, dzielę się wiedzą i doświadczeniem, prowadzę  mediacje, czasem w bardzo trudnych sprawach, a Szkoła Empatii i Dialogu stała się miejscem docenianym i polecanym przez wielu. Ale nie zawsze tak było…

Czytaj więcej »

Kasia

Nazywam się Kasia Małecka. Jestem żoną i mamą dwójki dzieci; prawie 11-sto letniego Daniela i prawie 9-cio letniej Marysi. Piszę o tym na samym początku bo zarówno poznanie mojego męża jak i pojawienie się dzieci bardzo intensywnie wpłynęło na mój rozwój osobisty i kontakt z samą sobą. Kolejną osobą która się do tego przyczyniała jest Zosia Schacht-Petersen i często myślę, że nie poradziłabym sobie w moim małżeństwie i rodzicielstwie bez niej i tego czego mnie nauczyła. Albo skutki mojego radzenia sobie byłyby dużo bardziej bolesne dla mnie i moich bliskich.

Dzieci zawsze zwracały moją uwagę i darzyłam je sympatią. Ukończyłam 3-letnie studia z pedagogiki przedszkolnej, pracowałam jako opiekunka i nauczycielka przedszkolna. Od kiedy zaszłam w ciąże czytałam dużo na temat rodzicielstwa i trafiłam na książkę Zosi „Dialog zamiast kar”.

Czytaj więcej »