Kasia

Nazywam się Kasia Małecka. Jestem żoną i mamą dwójki dzieci; jedenastoletniego Daniela i dziewięcioletniej letniej Marysi. Piszę o tym
już na początku, bo zarówno poznanie mojego męża jak i pojawienie się dzieci bardzo intensywnie wpłynęło na mój rozwój osobisty i kontakt z samą sobą. Kolejną osobą, która się do tego przyczyniła, jest Zofia Schacht-Petersen
i często myślę, że nie poradziłabym sobie w moim małżeństwie i rodzicielstwie bez niej i bez tego, czego mnie nauczyła, albo skutki mojego radzenia sobie, byłyby dużo bardziej bolesne dla mnie i moich bliskich.

Dzieci zawsze zwracały moją uwagę i darzyłam je sympatią. Ukończyłam studia z pedagogiki przedszkolnej, pracowałam jako opiekunka i nauczycielka przedszkolna. Od kiedy zaszłam w ciążę, czytałam dużo na temat rodzicielstwa
i trafiłam na książkę Zofii „Dialog zamiast kar”.

To był początek odkrywania tego, że moją główną rolą jako rodzica
nie jest formowanie moich dzieci, ale znalezienie odpowiedzi na pytanie
kim jestem i czego chcę – bo to właśnie o to, w wielu niewygodnych dla nas sytuacjach, pytają nasze dzieci. Miałam takich sytuacji dużo, rozbudzały we mnie wielkie emocje i chciałam zrozumieć, o co w tym chodzi.
W 2018 roku pojechałam na pierwszy Family Camp, na którym poznałam Zofię.
Od tamtej pory byliśmy już z całą rodziną na wszystkich kolejnych Family Campach.

W 2021 roku ukończyłam trening komunikacji neuroafektywnej w Szkole Empatii i Dialogu. W trakcie tego treningu zdecydowałam się rozpocząć studia z psychologii, aby potem pójść do szkoły psychoterapii. Dialog, którego nauczyła mnie Zofia, towarzyszy mi codziennie, porządkuje mi moją wewnętrzną rzeczywistość oraz pomaga usłyszeć drugiego człowieka i mieć lepszą orientację w relacjach z innymi.
Jej wiedza, doświadczenie oraz sposób pracy z ludźmi wzbudzają mój ogromny szacunek i są dla mnie największą jak dotąd inspiracją.

Szukałam sposobu na rodzicielstwo, a odkryłam sposób na życie, dlatego z przyjemnością współtworzę Szkołę Empatii i Dialogu i wraz z zespołem szkoły pracuję nad tym, aby teoria Dialogu służyła także innym.