Ziarna – jak uratować dialog w konflikcie

Kłótnie nie są przyjemne ani dobre… Z doświadczenia wiemy jednak, że trudno ich uniknąć. I niestety – im jesteśmy z sobą bliżej, spotykamy się częściej i łączy nas więcej spraw – tym mamy więcej okazji do kłótni. Bo nie ma dwojga ludzi, którzy będą się stale z sobą zgadzali. Nawet bliźniacze podobieństwo nie czyni nikogo gotowym do tego, żeby myśleć i chcieć tego samego, co chce bliźniak. Nawet najgłębsze oddanie i miłość nie sprawią, że przestaniemy chcieć być sobą. Paradoksalnie – to głęboka i autentyczna miłość cieszy się różnicami, autonomią i odwagą wyrażania swojego zdania przez osobę kochaną… Więcej  o tym opowiem w cyklu szkoleń zatytułowanym „Korona”.

Najpierw zapraszam Cię do jednak do posłuchania „Ziaren”. Ziarna mówią o konfliktach – czyli zderzeniach, które mają miejsce między ludźmi. O ich przyczynach, o możliwych skutkach – a także o tym, że kiedy zajmiemy się konfliktem wcześniej – przygotujemy się do niego, nauczymy się rozpoznawać dynamikę konfliktu i jego etapy, możemy zadbać o konflikt i sprawić, że nie będzie eskalował.

Jak to robić?

Poprzez „kodeks dialogu” i świadomie budowany kontakt. W tym cyklu zapraszamy cię do odważnego spojrzenia na swoje relacje – te, w których masz konflikty. Jeśli tak jest – masz szansę na zmianę i rozwój w tej relacji. O wiele gorzej byłoby, gdyby między tobą a innymi ludźmi była obojętność i chłód – szczególnie, jeśli są to osoby, z którymi przebywasz często, a nawet są członkami twojej rodziny. Kłótnię można zamienić na dialog w konflikcie. Rozsunięcie (nie rozstanie) z powodu bólu, który wywołuje konflikt – można zamienić na kontakt. Jak to zrobić, czego potrzebujesz i jak się przygotować do zmierzenia się z konfliktem – posłuchasz w ZIARNACH.

KUPUJĘ SZKOLENIE ZA 49 PLN