Family Camp – wakacyjny trening dialogu dla rodzin

Camp to tygodniowy, wakacyjny czas dla całej rodziny, połączenie odpoczynku wraz z transformującymi doświadczeniami otwartej komunikacji i pełnych uważności relacji między dorosłymi a dziećmi.

To odbywające się co rok od 2006 roku wakacyjne warsztaty komunikacji dla rodzin.

Jeśli:

– chcesz w relacjach rodzinnych czegoś więcej niż obowiązki, zadania do wykonania, sprawy do załatwienia i rachunki do zapłacenia,

– wspólne wakacje z dziećmi nad morzem są za krótkie, żeby odpocząć i czasem masz wątpliwości, czy kiedyś w ogóle jeszcze odpoczniesz,

– już wiesz, że skłonienie dzieci do wyłączenia komputera, wynoszenia śmieci, uczenia się albo sprzątania zabawek z uśmiechem na ustach jest zadaniem niewykonalnym,

– masz dość uwag „wewnętrznego” krytyka, że nie jesteś wystarczająco dobrym ojcem, matką, żoną, mężem albo innym jeszcze „mniej ważnym” członkiem swojej rodziny,

– nie wiesz jak poradzić sobie z niezliczonymi uwagami „zewnętrznego” krytyka: „leniwy (-a)”, „nieodpowiedzialny (-a)”  lub  „zły – gorszy – najgorszy (-a)” – lub inne dowolne negatywy,

– masz „powyżej uszu” kontrolnego matkowania – i nie ważne, kto „matkuje” (matka/ojciec, teściowa, teść, żona, mąż, syn czy córka) – ważne, że powoli tracisz oddech,

– czasem zastanawiasz się po co ci to było, ale wiesz, że za żadne skarby z tego nie zrezygnujesz…

ta przygoda jest dla Ciebie.

Podczas zajęć dla dorosłych dowiesz się na czym polega dialog oraz:

–  jak mówić, żeby powiedzieć – czego chcesz lub NIE chcesz – bez lęku i wątpliwości,

–  jak słuchać, żeby usłyszeć  – innych, bez obaw i zagłuszania.

– co to jest kontakt i jak świadomie go tworzyć i wzmacniać,

– doświadczysz uważnego słuchania i dowiesz się, dlaczego „słuchać – to kochać” a także – skąd biorą się nasze problemy w słuchaniu (a więc także w kochaniu…).

– na czym, polega komunikacja potrzebocentryczna – czyli NVC oraz jak stosować ją w praktyce, nie tylko „od święta”, ale wtedy, kiedy do świąt daleko.

– jak dialogować w konflikcie i uniknąć wyniszczających kłótni.

– dlaczego od komunikacji zaczyna się wszystko co w rodzinie dobre, mocne i trwałe, przede wszystkim zdrowy rozwój dzieci i dorosłych.

Zajęcia dla dorosłych i dzieci odbywają się czasem osobno a czasem razem. Pomiędzy dorosłymi a dziećmi i wszystkimi, którzy współpracują przy organizacji tego wydarzenia – powstaje więź i wzajemny rezonans – jak w rodzinie. Pomieszczenia dla dorosłych i dzieci mają otwarte drzwi – jak w domu.

Kuchnia serwuje pyszne posiłki a „Rezydencja na Wzgórzu”, gdzie się spotkamy, oferuje przytulne pokoje dla uczestników.

Jak to wygląda w praktyce:

Gdzie? –

Kiedy?

Jak przebiegają warsztaty?

Kto zajmie się moimi dziećmi?

Co będziemy jeść?

Ile kosztuje Family Camp?