Szkoła Empatii

Intensywny Trening NVC 2020/2021

Data/Czas - 07/11/2020 - 14/03/2021, 09:00 - 17:00


Kurs NVC online 2020/2021

Zapraszamy na kolejną edycję intensywnego szkolenia NVC, które odbędzie się w online przez internet Warszawie – start już w listopadzie.

Intensywny Trening Porozumienia bez przemocy
„Nauka i integracja NVC w życiu codziennym i w pracy”

Prowadzący:

Certyfikowani trenerzy NVC:

Zofia

Zofia Schacht-Petersen, polonistka i teolożka, mediatorka, certyfikowana trenerka CNVC, Family Lab oraz certyfikowana terapeutka SE, NARM, NAPD, uczestniczy w całościowym szkoleniu systemowej terapii rodzin.

 

Sylwia Bajger, psycholożka, certyfikowana terapeutka EMDR, NAPD, w trakcie szkolenia NARM i treningu Otwartego Dialogu.

Trening przeznaczony jest dla tych, którzy chcą poznać i pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie w stosowaniu NVC oraz zintegrować ten sposób komunikacji z własnym życiem osobistym i zawodowym. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wcześniejszą znajomość NVC.
Program treningu obejmuje 5 modułów tematycznych, które stanowią pełny cykl szkoleniowy. Od pierwszego modułu pracujemy w zamkniętej, stałej grupie uczestników, z tym samym trenerem i asystentami (maksymalnie 12 osób). Pozwala to na stopniowe budowanie atmosfery wzajemnego szacunku, zaufania i bezpieczeństwa, potrzebnych w trakcie nauki i ćwiczeń.
Po raz pierwszy trening oferujemy w formie on-line. Zawartość tematyczna jest taka sama jak treningów oferowanych dotychczas w Szkole Empatii, jednak ze względu na formę on-line inna jest dynamika, materiały szkoleniowe, liczba godzin. Ze względu na tę formę trening jest dostępny dla szerszej grupy odbiorców, jest też o połowę tańszy niż wersja stacjonarna.
Wszystkie zajęcia w Szkole Empatii i Dialogu, a przede wszystkim Treningi Intensywne – „Świadomego Dialogu” (NVC w życiu i w pracy) oraz „Komunikacji Neuroafektywnej” (NVC dla profesjonalistów), prowadzimy według autorskiego programu „Kroki do Kontaktu”, który opracowaliśmy w trakcie naszej wieloletniej pracy i współpracy jako certyfikowani trenerzy NVC, terapeuci i mediatorzy. NVC uczyliśmy się od Marshalla Rosenberga, więc nasz program nawiązuje do treningów prowadzonych przez twórcę NVC.  Jest także wzbogacony o nasze własne doświadczenia w pracy z ludźmi, zwłaszcza rodzinami i dziećmi. Inspirację czerpiemy więc zarówno od Jesper Juula, jak z treningu i terapii Imago. Korzystamy także z modelu terapii neuroafektywnej NARM Laurence’a Hellera, psychologii rozwoju neuroafektywnego Marianne Bentzen NAPD oraz terapii somatycznej Petera Lewine’a. W pracy grupowej korzystamy zarówno z koncepcji Jesper Juula, dialogu Imago, Otwartego Dialogu oraz pracy systemowej.

 
Miejsce

W tym roku szkolenie odbędzie się online na platformie Zoom. Jest to duża szansa dla tych, którym ciężko dojechać do Warszawy.

Koszt całego szkolenia – 2450 zł.
Potwierdzenie udziału i gwarancja miejsca w treningu – po wpłacie zaliczki w wysokości 490 zł. Zaliczki przyjmujemy do 6 listopada 2020. Więcej informacji i zapisy pod adresem info@szkolaempatii.pl oraz pod numerem tel. 512 54 86 54

Ilość uczestników w grupie – maksymalnie 12 osób.

Terminy, tematy oraz orientacyjny program poszczególnych modułów:

Moduł I: 7-8 listopada 2020 – Taniec kontaktu.

W pierwszym module poznajemy bliżej koncepcję NVC i staramy się przyswoić sobie gramatykę Porozumienia Bez Przemocy. Przyglądamy się też naszym nawykom komunikacyjnym i sprawdzamy czy i w jakim zakresie wspierają one nasze relacje z ludźmi lub czy nas ograniczają, a także – czy warto byłoby wprowadzić zmiany. Jeśli tak, to jakie. Podczas tego modułu poznajemy „strukturę dialogu” i nowe strategie w korzystaniu z języka, który buduje więzi.

Moduł II: 5-6 grudnia 2020 – Uczucia, które potrzebują więcej empatii – gniew i lęk.

W trakcie drugiego modułu poznajemy źródła nieprzyjemnych uczuć, zwłaszcza gniewu i lęku oraz badamy ich wpływ na nasze relacje z ludźmi. Uczymy się świadomie ich doświadczać, umiejętnie je wyrażać i przyjmować ich przekaz ze strony innych. W trakcie ćwiczeń przyglądamy się sytuacjom, w których mogą się w nas pojawić te uczucia – np. kiedy słyszymy „krytykę”, odmowę lub kiedy sami chcemy powiedzieć „nie”. NVC pokazuje jak uważne przeżywanie i współdziałanie zarówno z gniewem, lękiem jak i ze wszystkimi bolesnymi uczuciami nie tylko nie zagraża naszym relacjom z ludźmi, ale wręcz przeciwnie – wzbogaca je i wzmacnia.

Moduł III: 9-10 stycznia 2021- Uczucia, które potrzebują więcej empatii – wstyd i wina.

Trzeci moduł poświęcony jest  uczuciom, które potocznie nazywamy „poczuciami”. Faktycznie – doświadczenie większości z nas pokazuje, że zarówno wstyd i jak i wina mają w sobie o wiele więcej dynamiki i treści – niż inne, równie przykre uczucia, np. takie jak smutek, gniew czy rozczarowanie. Podczas tego modułu staramy się zobaczyć co kryje się za tymi poczuciami, oraz jak sobie z nimi radzić w kontakcie z sobą i z innymi ludźmi.

Moduł IV: 13-14 lutego 2021 – Świadomy dialog – jakie mamy zasoby i jak je pomnażać.

Główny temat czwartego modułu to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie w jaki sposób komunikacja wpływa na reakcje naszego ciała, a także jakie rodzi to wyzwania. Poznajemy podstawy neuroafektywnego rozwoju człowieka i kształtowania się zdolności człowieka do kontaktu, budowania więzi i komunikacji. Przyglądamy się zjawisku traumy rozwojowej oraz ćwiczymy świadomy dialog, który prowadzi do jej przezwyciężenia. Poznawanie siebie, swoich zasobów i wyzwań oraz sprawność w odbieraniu werbalnych i niewerbalnych sygnałów od innych osób, rozwija nasze kompetencje relacyjne i wprowadza w nasze życie z ludźmi, w rodzinie i w pracy, więcej harmonijnej współpracy.

Moduł V. 13-14 marca 2021 – Dialog w konflikcie. Mediacja i facylitacja dialogu grupowego.

Ostatni moduł jest podsumowaniem intensywnej nauki i ćwiczeń i świętowaniem naszych wzrastających umiejętności porozumiewania się bez przemocy i odnawiania kontaktu. Jest też przygotowaniem do tego byśmy stali się wsparciem także dla innych, którzy chcą sobie lepiej radzić i budować harmonijne relacje i związki. Ćwiczymy proces mediacji NVC, strukturę Kręgów Naprawczych, korzystamy z koncepcji Otwartego Dialogu.

Zapraszamy – Zofia i Karsten Schacht-Petersen wraz z zespołem Szkoły Empatii i Dialogu

W tej edycji warsztatów Porozumienia bez Przemocy mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

Zgłoszenia przyjmujemy e-mailem: info@szkolaempatii.pl oraz pod numerem tel. 512 54 86 54
lub tutaj Zapisy na Trening NVC 2020/2021

 
 
 
 
 
 
 
 
Dostępnych 0/22 miejsc
Zarezerwowanych: 22 miejsc

Rezerwacja miejsca

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.

Lokalizacja
Online

Wpisz swój adres, by wyznaczyć trasę:Pozostałe warsztaty w tej kategorii
  • Brak wydarzeń w tej kategorii
  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Szkoła Empatii