Szkoła Empatii

Trening Komunikacji Neuroafektywnej – dla psychologów i terapeutów NVC

Data/Czas - 22/02/2021 - 20/06/2021, Całodniowe


Poczytaj więcej o kursie: Trening NVC

Trening Komunikacji Neuroafektywnej – Intensywny Trening NVC dla psychologów i psychoterapeutów oraz osób profesjonalnie zajmujących się udzielaniem pomocy psychologicznej.

Zagadnienia i terminy w I edycji w 2020 r.:
Moduł I – 22-28 lutego 2021 – Wprowadzenie do NVC – taniec kontaktu.
Moduł II – 26-28 marca 2021 – Komunikacja neuroafektywna – dialog, który reguluje, integruje i otwiera.
Moduł III – 16-18 kwietnia 2021- Lęk i gniew – uczucia specjalnej troski, które szczególnie utrudniają kontakt.
i potrzebują więcej empatii – gniew i lęk.
Moduł IV – 14-16 maja 2021 – Poczucie winy i wstyd – jak poprzez relacje można uwolnić się z ich toksycznego dziedzictwa.
Moduł V – 18-20 czerwca 2021 – Dar konfliktu – mediacja, praca w kręgu i Otwarty Dialog.

Koszt całego 15-dniowego cyklu – 4 900 zł.

Potwierdzenie udziału i gwarancja miejsca w treningu – po wpłacie zaliczki w wysokości 490 zł na konto Szkoły Empatii i Dialogu Sp. z o.o. 98114020040000360278297028 tytułem – Intensywny Trening Komunikacji Neuroafektywnej. Zaliczki przyjmujemy do 1 stycznia 2021.

Prowadzący:
Zofia Schacht-Petersen, nauczycielka, mediatorka, certyfikowana trenerka CNVC, Family Lab oraz certyfikowana terapeutka SE, NARM, NAPD, uczestniczy w całościowym szkoleniu systemowej terapii rodzin.
Sylwia Bajger, psycholożka, certyfikowana terapeutka EMDR, w trakcie szkolenia NARM i Otwartego Dialogu.

Trening przeznaczony jest dla tych, którzy chcą poznać i pogłębić swoją wiedzę i wprawę w stosowaniu NVC oraz zintegrować ten sposób komunikacji z własnym doświadczeniem zawodowym w obszarze wspierania rozwoju osobistego oraz rozwoju kompetencji relacyjnych. Jest to trening dedykowany przede wszystkim psychologom, psychoterapeutom, lekarzom, osobom pracującym w służbie zdrowia, terapeutom, zawodowym mediatorom.

Model komunikacji neuroafektywnej to zintegrowane podejście do zagadnień komunikacji interpersonalnej w aspekcie indywidualnym oraz w pracy z grupą, systemem rodzinnym. Program treningu komunikacji neuroafektywnej oparty jest na autorskim programie nauczania i praktykowania NVC „Kroki do Kontaktu”, wzbogaconym o somatyczny aspekt relacji oraz wiedzę z zakresu psychologii rozwoju neuroafektywnego. Nawiązuje on do modelu terapii neuroafektywnej NARM Laurence Hellera, programu wspierania rozwoju neuroafektywnego Marianne Bentzen NAPD oraz terapii somatycznej Petera Lewine’a. W kontekście pracy grupowej i kompetencji relacyjnych trenera/terapeuty grupowego korzystamy zarówno z koncepcji Jesper Juula, dialogu Imago, Otwartego Dialogu oraz doświadczeń w pracy systemowej.
Wszystkie zagadnienia i ćwiczenia proponowane w programie treningu opracowaliśmy w trakcie naszej wieloletniej pracy jako certyfikowani trenerzy NVC, terapeuci i mediatorzy. NVC uczyliśmy się bezpośrednio od Marshalla Rosenberga, a pracy w modelu neuroafektywnym NARM i NAPD – od ich twórców Laurence Hellera i Marianne Bentzen.

Program treningu obejmuje 5 modułów tematycznych (każdy trwa 3 dni), które stanowią pełny cykl szkoleniowy. Od pierwszego modułu pracujemy w zamkniętej, stałej grupie uczestników, z tym samym trenerem i asystentami. Pozwala to na stopniowe budowanie atmosfery wzajemnego szacunku, zaufania i bezpieczeństwa, potrzebnych w trakcie nauki i ćwiczeń.

Zajęcia odbywają się w Warszawie w salach szkoleniowych przy ul. Przemyskiej 11A/5. Każdy moduł zaczyna się w piątek a kończy w niedzielę. Godziny: piątek i sobota 9.00- 18.00, niedziela 9.00 – 16.00. Każdego dnia w trakcie zajęć są co najmniej dwie krótsze przerwy kawowe i dłuższa przerwa na obiad – między 13.00 a 14.00. Uczestnicy organizują obiady we własnym zakresie, indywidualnie lub w cateringu, w zależności od decyzji poszczególnych osób lub całej grupy.
Zajęcia odbywają się głównie w całej grupie w formie interaktywnych wykładów oraz ćwiczeń w mniejszych grupach lub w parach. W trakcie cyklu szkoleniowego cała grupa podzielona jest na dwie podgrupy – tzw. „grupy empatii”, które w każdym dniu treningu mają swoje zajęcia, a także w miarę możliwości, spotykają się pomiędzy modułami osobiście lub przez internet. Uczestnicy treningu tworzą grupy empatii według własnego wyboru podczas pierwszego modułu. Praca w grupach empatii odbywa się bez udziału trenera, jednocześnie jest przez niego wspierana i monitorowana przez cały okres trwającego cyklu szkoleniowego.

Szczegółowych informacji dotyczących Intensywnego kursu rocznego udziela Zofia Schacht-Petersen tel. 512 548 654, e-mail: info@szkolaematii.pl
Najpierw jednak zachęcamy do przeczytania informacji » Trening NVC

Poczytaj więcej o kursie: Trening NVC

Dostępnych 11/12 miejsc
Zarezerwowanych: 1 miejsc

Rezerwacja miejsca

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Lokalizacja
Szkoła Empatii

Wpisz swój adres, by wyznaczyć trasę:



Pozostałe warsztaty w tej kategorii
  • Brak wydarzeń w tej kategorii
  • Szkoła Empatii