Szkoła Empatii

Zaawansowany Trening NVC

Szkolenie Porozumienia bez przemocy – warsztaty
„Jak stać się zmianą…” Zaawansowany Trening NVC

Trening przeznaczony jest dla osób, które nauczają NVC, a także tych, którzy nie są trenerami, ale chcą pogłębić lub odświeżyć swoje zaangażowanie i umiejętność budowania kontaktu z ludźmi w duchu NVC.
Warunkiem udziału jest ukończenie Intensywnego Treningu NVC w Szkole Empatii lub odbycie co najmniej 12 dni szkoleniowych z certyfikowanymi trenerami NVC oraz indywidualna rozmowa z prowadzącymi (osobiście, przez telefon lub poprzez Skype).

Prowadzenie:
Certyfikowani trenerzy NVC:

[tooltip title=”Zofia Schacht-Petersen” position=”top” image=”http://szkolaempatii.pl/wp-content/uploads/2014/12/zofia.jpg” theme=”tooltipster-punk” text=”Certyfikowany trener NVC
Autorka książek
– Dialog zamiast kar
– Wychowanie bez klapsa
mediator, doradca rodzinny”]Zofia[/tooltip] [tooltip title=”Karsten Schacht-Petersen” position=”top” image=”http://szkolaempatii.pl/wp-content/uploads/2014/12/karsten.jpg” theme=”tooltipster-punk” text=”Certyfikowany trener NVC
terapeuta, mediator
Instytut Kemplera w Kopenhadze”]Karsten[/tooltip]

Trening składa się z 4 modułów tematycznych po 3 dni każdy
Zaczynamy w piątek o godz. 10.00, kończymy w niedzielę o 18.00:

1. „Przestrzeń empatii” – Rozpoznawanie i praca nad nawykowymi wzorcami reagowania i komunikacji z ludźmi. Uzdrawiająca moc dialogu i kontaktu. NVC – metoda osobistego rozwoju i budowania wspólnoty.

2. „Piękno naszych potrzeb” – Dostrzeganie i świętowanie potrzeb, także wtedy, kiedy nie są zaspokojone. „Scary honesty” wg. NVC – odwaga „bycia realnym, niekoniecznie miłym”. Znaczenie i jakość informacji zwrotnej ze strony bliskich osób.

3. „Dialog w konflikcie” – Jak „być obecnym” w dialogu o bólu. Uzdrawianie zranień z przeszłości, które utrudniają kontakt z ludźmi „tu i teraz”. Złość, lęk, wstyd i poczucie winy – szansa na zmianę i rozwój wspólnoty/relacji.

4. „Kryzys, który wzbogaca życie” – Jak zachować spokój w kryzysie i dlaczego to nie jest łatwe. Jak wspierać innych, kiedy przeżywają trudne chwile. Komunikacja interpersonalna w bliskich związkach i rodzinie. Mediacja wg. NVC.

Język: angielski i polski. Zapewniamy tłumaczenie.

Miejsce: okolice Warszawy

Koszt treningu w roku 2017-18 wynosi 4500 zł (3600 zł)
Dla uczestników Intensywnego Treningu NVC w szkole Empatii 20% rabatu.

Pragniemy stworzyć bezpieczną przestrzeń, do odkrywania potencjału do przejmowania osobistej i społecznej odpowiedzialności i do treningu odzyskiwania, pozbawionego przemocy, wpływu na własne życie. W tym celu chcielibyśmy zbudować wspierającą wspólnotę, w której każdy znajdzie swoje miejsce, poczuje się ważny, bezpieczny i zostanie przyjęty taki jaki jest.
Dlatego zapraszamy do pozostawania w miejscu szkolenia przez kolejne 3 dni. Dołożymy starań, żeby dzienny koszt zakwaterowania i wyżywienia nie przekroczył 100 zł.

Przewidujemy udział w treningu maksymalnie 12 osób.
Rezerwacja miejsca dokonuje się poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł na konto Fundacji Szkoła Empatii i Dialogu.

Terminy kolejnych modułów:

I 06 – 08. 10. 2017
II 19. – 21. 01. 2018
III 20. – 22. 04. 2018
IV 15. – 17. 06. 2018

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szkoła Empatii