Szkoła Empatii

O mnie

Zofia Aleksandra Schacht-Petersen (d. Żuczkowska)

certyfikowana trenerka Nonviolent Communication, mediatorka (SMR), doradca rodzinny (KUL), z wykształcenia polonistka (UJ), z zawodu nauczycielka, dziennikarka, redaktor w pismach parentingowych i life stylowych.

Od 2003 roku poznaję i wdrażam w praktyce Nonviolent Communication współpracując głównie ze skandynawskimi trenerami NVC. Jestem autorką artykułów poświęconych NVC publikowanych w magazynach pedagogicznych oraz dwóch książek „Wychowanie bez klapsa” (2006) oraz „Dialog zamiast kar” (2014).

Od 2006 organizuję w Polsce a od 2010 roku współprowadzę treningi NVC dla całych rodzin – Family Camp, a także, od 2008 roku, intensywne treningi NVC dla osób indywidualnych i dla par.

Razem z mężem Karstenem Schacht-Petersenem pracuję według własnego autorskiego programu nauczania NVC: „Kroki do kontaktu”. Dodatkową inspiracją w naszej pracy jest teoria dialogu i terapia „Imago”, a także koncepcja kształtowania relacji rodzinnych i wspierania naturalnych społecznych kompetencji dziecka opracowana przez duńskiego pedagoga Jesper Juula.

Od 2010 roku prowadzę w Polsce tematyczne szkolenia dla rodziców oraz nauczycieli szkół i przedszkoli pod nazwą Szkoła Empatii.

Warsztaty NVC

Szeroka oferta szkoleń Porozumienia bez Przemocy

Warsztaty NVC

Zapisz się na wybrane szkolenie z NVC.

Sprawdź aktualną ofertę.

Materiały NVC

Wideo, teksty, artykuły, książki o Porozumieniu bez przemocy

Materiały NVC

Wszystkie materiały związane z NVC w jednym miejscu.

Konsultacje poprzez Skype

Internetowe porady i konsultacje NVC

Konsultacje internetowe

Skorzystaj z oferty konsultacji NVC, rozmów i wsparcia w trudnych momentach poprzez komunikator internetowy.

Najbliższe szkolenie NVC

  • Brak warsztatów

Newsletter NVC

Zapisz się do naszego newslettera

(przeczytaj Warunki newslettera)
Szkoła Empatii